Tlačiť
pondelok 02.05.16

Špaldová & Gaštanová múka

Už od malička nám naše babičky vypekali koláče, parili buchty či vyvárali halušky. Na to všetko však potrebovali ako základnú surovinu múku. Kedysi bol výber v obchodoch  veľmi obmedzený - hrubá, polohrubá a hladká múka. Našim babičkám to stačilo, no prišla mladá generácia túžiaca po zmene a s ňou aj veľa „mladých“  a „sviežich“ noviniek .

Zmeny nenastali len v jedlách samotných. Objavili sa aj vo „svete múky“.  Na trh prišli nové alternatívy a tým klasickým začali pomaličky uberať na popularite.  Kúpou alternatívnej múky, napríklad zo zdravej výživy, si nekúpite iba „čosi nové“ ale aj kúsok zdravia. 

Každá z múk obsahuje rôzne vitamíny a zdraviu prospešné látky. Vďaka pestrej škále rastlín z ktorých sú vyrábané už dávno neplatí že z múky sa len priberá. Môže byť skutočným prameňom zdraviu prospešných látok, pomocníkom pri chudnutí a nakoniec i príjemnou obmenou v jedálničku. J

V niekoľkých dieloch vám predstavíme múky známe viac i menej, lepkové i bezlepkové, alternatívy pre sladké i slané jedlá.  Všetky ich však spája jedno – sú prirodzene zdravé a zároveň im to na chuti im neuberá.


Špaldová múka

Špaldová múka sa radí medzi favoritov dnešnej doby. Pokiaľ vás netrápi celiakia určite sa odporúča túto múku zaradiť do každej kuchyne. Špalda ma vysoký obsah bielkovín , obsahuje aj vitamíny B, A a D a tiež horčík, zinok, vápnik, fosfor  a draslík.  Špalda tiež dokáže chrániť vaše telo pred infekciami vďaka tomu, že stimuluje imunitný systém beta-karoténom ktorým regeneruje telové bunky.

Jedlo zo špaldovej múky strávite jednoduchšie a zároveň „nepriberiete“ ako z klasickej bielej múky, pretože pri jej konzumácii sa tuk v tele neukladá tak intenzívne. Tiež vydržíte sýtejší dlhšie a aby ste sa cítili najedený bude stačiť menšia porcia jedla pripraveného zo špaldy.

Špalda pomôže aj s niektorými zdravotnými ťažkosťami. Mnohé výskumy tvrdia, že má protirakovinové účinky.  Ocenia ju aj cukrovkári, ľudia ktorí trpia vysokým  cholesterolom i vysokým krvným tlakom.  Konzumácia tiež pomôže vďaka vysokému podielu vlákniny predísť žlčníkovým kameňom.  

Prečo špaldu milujeme my?

Nech si urobíme akékoľvek jedlo z tejto múky získa nezameniteľnú chuť, akú môže mať len špalda. Pripravujeme si z nej naše obľúbené jedlá - bábovka, koláče, cestoviny, chlieb či palacinky. Všetko pečivo je veľmi chutné vďaka tomu, že špalda má výborné pekárenské vlastnosti kvôli ktorým pečivo zostáva dlho čerstvé, chrumkavé a šťavnaté. Ak raz zaradíte do svojho jedálnička špaldovú múku už z vašej kuchyne určite nikdy nezmizne. 

 

Gaštanová múka

Kaštan

Táto skvelá prirodzene bezlepková múka s nezameniteľnou orechovou chuťou si určite zaslúži vašu osobitnú pozornosť. Získava sa z plodov jedlých gaštanov, ktoré sa po zbere sušia niekoľko dní pri teplote 50°C. Následne sa ošúpu a melú na jemnú múčku z ktorej sa po preosiatí stáva kvalitná gaštanová múka.

Gaštanová múka ma vysoký obsah vlákniny ale zároveň nízky obsah bielkovín a preto je dobre miešať ju napríklad s amarantovou. Túto dvojicu sa odporúča kombinovať aj z dôvodu, že cesto potom lepšie drží pohromade, nerozpadáva sa a oveľa lepšie sa s ním pracuje. 

Môžete ju pridať do akéhokoľvek bezlepkového receptu. Dajte však pozor na to, aby gaštanová múka tvorila maximálne 25% zo zmesi múk  ktoré do receptu použijete. V opačnom prípade môže mať jedlo nepríjemnú zemitú chuť. Nebojte sa experimentovať a pokojne ju pridajte do palaciniek, tôrt, pečiva či lievancov . Fantázii sa medze nekladú. J
Gaštanová múka je síce vhodná pre celiatikov, zbystriť by však mali ľudia trpiaci alergiou na orechy a oriešky. U tých by nemusela spraviť práve najlepšiu službu.

Diabetici si túto múku budú pochvaľovať vďaka zloženým cukrom ktoré  obsahuje. Na rozdiel od tých jednoduchých sa zložené cukry vstrebávajú postupne a nespôsobujú výkyvy hladinu cukru v krvi.  Práve pre tieto vlastnosti sa gaštanová múka zaradzuje aj do jedálnička pri redukčnej diéte. Recepty z gaštanovej múky si môžu pripravovať i tehotné ženy či ženy čo chcú otehotnieť. Je tomu tak vďaka obsahu kyseliny listovej či iných minerálne látky ako je meď ,mangán a draslík, ktoré takéto žienky rozhodne ocenia.


William Shakespeare raz povedal : „Naše pochybnosti sú zradcovia. Bránia nám, aby sme sa odvážili niečo vyskúšať, a často pre ne prehrávame tam, kde sme mohli byť víťazmi.“

Myslíme si, že ak sa človek nebojí vyskúšať nové veci uspeje skôr či neskôr vo všetkom . A možno aj také palacinky z gaštanovej múky budú pre niekoho malým víťazstvom.  

Múka Špaldová Celozrnná Hladká 1Kg Natural J
Špaldová múka celozrnná
Múka Gaštanová 250G Adveni
Gaštanová múka