Tlačiť
streda 02.03.16

Pomóc, nesmiem pšenicu!


Ochorenie o ktorom naši predkovia asi ani nepočuli dnes poznajú už mnohé deti v škôlke. Napriek tomu že počet celiatikov narastá z roka na rok mnohí stále nevedia všetko o auto imunitnom ochorení, ktoré bolo im, alebo niekomu z ich rodiny, diagnostikované. O tom čo jesť, ako sa orientovať v potravinách a nepocítiť pokles kvality života vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Čo je celiakia a ako sa prejavuje ?

Celiakia je pomenovanie pre neschopnosť spracovať lepok v črevách. Imunitný systém trvalo neznáša glutén - lepkovú bielkovinu.  Vyskytnúť sa môže v každom veku a najčastejšie sa prejavuje hnačkou, stratou hmotnosti, nadúvaním či bolesťami brucha. Symptómy sa vyskytujú aj mimo tráviaceho traktu - chudokrvnosť, nedostatok železa či osteoporóza.  Vaše telo vám môže dať najavo že si s lepkom v potrave nevie dať rady rôzne. 

Typy celiakie

Typická celiakia - Prejavuje sa už v dojčenskom veku a prejavuje sa typickými príznakmi.
Atypická celiakia - Prejavuje sa v neskoršom veku kombináciou symptómov.
Tichá celiakia - Býva bez symptómov, diagnostikovaná náhone pri vyšetrení čriev. Na prvý pohľad sa neprejavujú ťažkosti no po nasadení diéty sa výrazne zlepšuje duševná i telesná výkonnosť.
Potenciálna celiakia - Pri tomto druhu sú v krvi preukázané protilátky no nález z čreva je nenápadný. Časom sa však môže vyvinúť poškodenie. Často je diagnostikovaná tým, ktorí trpia diabetom 1. stupňa, chorobami štítnej žľazy a genetickými syndrómami. 

Vyšetrenia

Pokiaľ človek pociťuje príznaky celiakie môže si svoje podozrenie overiť vyšetrením krvi ktoré býva pri prvom stupni diagnózy postačujúce. Iné spôsoby a metódy sa používajú pri dospelých a deťoch, lekár vždy dbá na správny priebeh. Po pozitívnych krvných testoch by mala nasledovať biopsia tenkého čreva po ktorej je diagnostikovaná celiakia definitívne.

Liečba

Po potvrdení celiakie nasledujú zásadné no pozitívne zmeny. Úpravou stravy na bezlepkovú miznú symptómy, stúpa kvalita života, zlepšuje sa fyzický aj psychický stav. V súčasnosti prebiehajú výskumy a štúdie, ktoré by predstavili možnosti liečby nie eliminácie symptómov ide však o vízie ďalekej budúcnosti. Jedinou “liečbou” tak zostáva strava bez lepku - bezlepková diéta. 

Bezlepková strava

Takéto zloženie stravy dnes predstavuje jedinú možnú terapiu pri celiakii. Aj keď to znie tvrdo, všetko čo obsahuje lepok, bez ohľadu na množstvo, musí zo stravy preč. Netreba však prepadať panike, možno objavíte množstvo chutných alternatívnych potravín o ktorých ste doteraz nepočuli. Určite nebudete ponechaní na pospas. Je o vás veľmi dobre postarané, lebo príroda a dnes už aj pulty v obchodoch ponúkajú mnoho potravín z ktorých môžete vyberať. 

Množstvo surovín, ktoré ste využívali do diagnostikovania celiakie je prirodzene bezlepkových. Napríklad také zemiaky, ryža, mäso, ryby, ovocie i zelenina. To všetko neobsahuje ani miligram lepku. Ďalšou dobrou správou je, že chlieb, cestoviny i múky sa dajú pohodlne zakúpiť aj v bezlepkovom variante. Navyše sú riadne označené a tak sa nemôže stať že ich prehliadnete. Niektoré obchody dokonca zriadzujú oddelenia pre bezlepkové výrobky. 

Pre príklad uvádzeme prehľad základných lepkových a bezlepkových surovín a obilnín. 

S obsahom lepku: pšenica, jačmeň, ovos, raž, kamut
Bez lepku: kukurica, ryža, proso, pohánka, amarant, tef, čirok, struoviny, zemiaky

Wheat 932682 960 720

Kto za to môže? 

Či už celiakiou trpíte vy, niekto z rodiny, alebo ste sa s ňou stretli len na internete a v rozhovoroch určite vás napadla otázka odkiaľ sa vzala? Je jasné, že tu nebola od nepamäti - to vysvetľuje, prečo sa babičky čudujú, keď sa neponúknete koláčmi na návšteve. Čo teda stojí za týmto ochorením? Na jednoznačnú odpoveď si zrejme ešte budeme musieť počkať už sa však objavujú prvé dohady a domnienky odborníkov. 

Jednou z možných príčin je súčasný spôsob pestovania a spracovávania potravín. Tieto úvahy odborníkov sú založené na realite. Je zvláštne, že pokiaľ naši predkovia nedopovali plodiny chemickými prídavnými látkami neexistovala Celiakia.

Náhodou tak nemusí byť ani to, že so zvyšujúcim sa objemom GMO potravín sa zvyšuje i počet Celiatikov. Neprekvapila by nás tak v najbližšom období ani toto tvrdenie potvrdzujúca správa lekárov. 

Za zváženie stojí aj myšlienka, či by sa problémy s Celiakiou, prípadne jej prevencia nemohla riešiť kvalitnými, organickými či BIO výrobkami, ktorých pôvod je dobre známy, pri ich pestovaní a výrobe neboli použité aditíva, chemické postreky a podobné nevábne znejúce doplnky. 

Aký je váš názor, alebo skúsenosť? 

Zmes Bezlep  Zlatá 1Kg Jizerka
Bezlepková zmes na pečenie
Chlieb Bezlepkovy Semiaykovy 350G Provita
Bezlepkový chlieb
Vločky Ovsené Bezlepkové Bio 475G Allexx
Ovsené vločky bezlepkové
Flapjack Ovsený Kešu Kokos 80G Wholebake
Flapjack bezlepkový
Perník Bezlep Pohánkovo Kukuričný 170G Medanek
Bezlepkový perníček
Cestoviny Bezvaječné Bezlep Rezané 250G Ryt
Cestoviny bezlepkové