Tlačiť
pondelok 05.12.16

Lucka Súkeníková – a jej „Skvelé jedlo“!

Meno Lucka Súkeníková je pre všetkých fanúšikov zdravého životného štýlu a fantastických receptov známe. Krásna, šikovná, inšpiratívna a nápaditá žienka, maminka a autorka Lucka má na internete i mimo neho tisícky fanúšikov. „Moje jedlo“ rozvoňalo už stovky domácností a inšpirovalo mnoho ľudí k zdravému životnému štýlu a úprave jedálnička.  Pred časom ste ju mohli stretnúť aj u nás v Žiline na ochutnávke perfektných receptov a „autogramiáde“ v obchodíku SanusVita. Sme veľmi radi, že si našla čas na našich pár otázok a pustila nás do svojho súkromia:)

Moje Jedlo
Lucka

Lucka, hneď v úvode Ti srdečne blahoželáme k novej knižke. Aký to bol pocit držať v rukách nový počin, po prvej veľmi úspešnej kuchárke?

Ďakujem veľmi pekne. :) Bol to skvelý pocit, rovnako ako pri prvej knihe, no predsa trošku iný… Opäť som sa veľmi tešila, pretože táto knižka je opäť v niečom iná ako tá prvá :)

Kedy si si povedala, že sa so Svojimi skvelými receptami podelíš prostredníctvom knihy?

Na popud mojich skvelých fanúšikov, ktorí mi vnukli túto myšlienku. Bolo to niekedy vo februári roku 2015 a na jeseň už uzrelo svetlo sveta Moje skvelé jedlo :)

Ak by si mala vybrať päť najobľúbenejších surovín bez ktorých si to v kuchyni nevieš predstaviť, aké by to boli?

Záleží na tom, či by to bolo v zime alebo v lete… V zime sú to hokkaido, škorica, jablká, gaštany a orechy. V lete je to cuketa, maliny, marhule, jahody, vanilka, ale celoročne asi čokoláda, kokos, orechy, vanilka, vločky a maslo.

Čo ťa inšpiruje k zdravým receptom? Kde čerpáš nápady?

Inšpiruje ma túžba skúšať niečo nové, spojiť nové, možno i netradičné chute do nového jedla… Nápady dostávam našťastie vždy, keď ich potrebujem, najčastejšie v obchode alebo na trhu, keď zbadám pekný kúsok ovocia/ zeleniny a už premýšľam, s čím by som ho skombinovala a čo by z toho mohlo byť.

Kto ťa naučil variť a piecť?

Som samouk, ale veľa som odkukala od babky, mamy a manžela :D

Máš svoj tajný najobľúbenejší recept? Či už v knihe, alebo doma v trezore :)

Priznám sa, že mám veľa obľúbených receptov, ale tajný žiadny, pretože som ich odtajnila v knihách :)

Moje Jed

Máš dvoch krásnych synčekov a milujúceho manžela. Ako reagovali na nápad vydať recepty v knižnej forme? Podporovali ťa a pomáhali, alebo boli skôr skeptickí?

Manžel ma podporoval, deti boli ešte malé, mladší syn mal 2 roky, takže celý “chaos” okolo knihy veľmi nevnímali. Ale môžem povedať, že som bola podporovaná zo všetkých strán, najmä teda zo strany rodičov, ktorí mi počas deadline-ov brávali deti na prázdniny :)

Aké sú tvoje hobby ak práve nevaríš a nepečieš?

Ak práve nevarím a nepečiem, tak milujem čítanie, prechádzky vonku a vymýšľam rôzne aktivity pre deti.

Preferuješ aktívny oddych, alebo si radšej poležíš pri telke či dobrej knihe?

Momentálne skôr ten relax pri knihe, telka u nás nie je v kurze. :)

Vyskúšala si už niekedy recept, ktorý si už “pre istotu” nikdy neopakovala? :-)

Jasné, naposledy jablkové wafle :D

Čo by si odporúčala ľuďom, ktorí nevedia “prísť na chuť zdravej chuti”?

Ak im nechutí chuť zdravej chuti, nech si nájdu svoju vlastnú cestu, pretože pre každého znamená zdravá chuť a zdravé jedlo niečo iné. A každý z nás inklinuje k iným chutiam. Preto vždy odporúčam riadiť sa vlastným telom, vlastnými chuťami a zdravým rozumom :)

Kedy si sa stala fanúšičkou zdravého životného štýlu?

K zdravej strave som sa dostala, keď som čakala prvého syna a zostala som doma na rizikovom tehotenstve. Už vtedy som chcela pre svoje bábätko to najlepšie a tak som postupne začala študovať, čo všetko sa dá považovať za zdravú stravu, čo všetko pozitívne ovplyvňuje moje zdravie a tiež zdravie môjho bábätka. Paradoxne sa mi otvorilo nespočetne veľa nových možností, rôzne nové suroviny, ktoré chutia fantasticky a oplatí sa s nimi i experimentovať :)

Losos

Ako sa ti podarilo spojiť materstvo, zdravú stravu a aktívny život?

Jednoducho :) Všetko so všetkým totiž neodmysliteľne súvisí :)

Máš životné motto, alebo zásady, ktorých sa držíš?

Stále tvrdím a verím, že nič na svete sa nedeje náhodne. Myslím si, že všetko má svoj zmysel. V kuchyni sa držím zopár zásad, napríklad, že nepoužívam polotovary, potraviny s éčkami a nezdravé jedlá. Snažím sa veľa si vyrobiť svojpomocne doma, i keď toho času niet na zvýš. :)

Môžeme sa tešiť aj na ďalšie pokračovanie skvelých receptov, alebo máš do budúcna iné plány?

Verím, že áno, mám ešte veľa plánov, ktoré sa mi, snáď, podarí zrealizovať :)

Čo by si chcela odkázať našim čitateľom, medzi ktorými sú určite aj tvoji verní fanúšici?

Nechcem, aby to znelo ako klišé, ale zo srdca Vám všetkým ďakujem za podporu, bez ktorej by určite žiadna z mojich kníh nevyšla a verím, že vám vašu priazeň budem môcť oplatiť na mojom blogu a v knihách :) Buďte zdraví a vychutnávajte si každý svoj deň :)

Lucke veľmi pekne ďakujeme a vážime si, že si našla čas odpovedať. Z celého srdca jej prajeme mnoho skvelých nápadov, inšpirácií a úspechov v osobnom i pracovnom živote. Dúfame, že sa zas čoskoro stretneme pri ďalšom priateľskom stretnutí a ochutnávke receptov z ďalšej úspešnej knižky, ktorá bude v poradí už tretia! :)