Tlačiť
piatok 15.07.16

Kakao & všetky jeho tváre

Slovo kakao poznajú snáď už malé detičky. Nám sa s ním spájajú zimné dni, kedy sme sa pri hrnčeku kvalitného kakaa zohrievali. Alebo večer, kedy nám mamička uvarila mliečko s kakaom, aby sa nám lepšie spalo.  Má rôzne podoby a ponúka veľa možností využitia. Spolu s porciou zdravotných benefitov. Myslíte, že ich poznáte všetky?

Kakavko

Odkiaľ je kakao?

Kakaovník je vždy zeleným stromčekom, ktorému sa darí vo vlhkom a teplom prostredí amerických dažďových pralesov. Rozhodne nepatrí medzi novinky v stravovaní. Jeho lahodnú chuť a všestranné využitie poznali už Aztékovia a Mayovia pred viac ako 2000 rokmi. Aj keď to znie neuveriteľne, boli to práve oni, kto si vychutnával prvé šálky kakaa ako nápoja. Darmo by ste však pátrali po mliečnom sladkom nápoji, ktorý si pod kakaom predstavujeme dnes. Išlo o hustú zmes kakaa a vody, pričom dochucovadlom nebol cukor, ale vanilka, alebo chilli.

Zdravotné benefity

Hneď v úvode popisovania zdravotných benefitov musíme znova zdôrazniť, že všetky uvedené výhody dokáže telu poskytnúť len nesladené a čo najmenej spracované kakao.

Kakao sa radí medzi potraviny, ktoré sa pýšia mimoriadne vysokým obsahom polyfenolov, v ktorých sa nachádza cca 43 mg flavonidov na jeden gram. Flavonid epikatechín sa dokonca označuje ako spaľovač tukov. A teraz úprimne. Boli by ste niekedy povedali, že práve kakaové výrobky sú tie, ktoré budú v boji s prebytočným tukom na vašej strane?

Za pozornosť stojí aj obsah antioxidantov, ktorých je v šálke kakaa viac ako v pohári červeného vína, alebo klasického zeleného a čierneho čaju. Samozrejme nemôžeme zabudnúť na vitamíny a minerály - A, B1, B2, B3, C a E, kyselinu pantoténovú, horčík, vápnik, železo, zinok, meď, draslík a mangán.

Vedci a výskumy súhlasia

Zdravotné benefity nenechali spávať aj mnohých vedcov, ktorí spolu so svojimi výskumnými tímami potvrdili všetky benefity týkajúce sa ochrany pred rakovinou a srdcovo-cievnymi ochoreniami. Kakaový nápoj dokáže znížiť výskyt týchto chorôb o neskutočných 50 %. A to rozhodne nie je zanedbateľné číslo. Výsledky na vzorke ľudí, ktorých trápil vysoký krvný tlak preukázali, že po dvoch týždňoch užívania kakaa v rôznych formách im krvný tlak klesol výraznejšie ako u tých, ktorý užívali po rovnakú dobu voľno predajné lieky na zníženie tlaku. Z týchto tvrdení vyplýva, že ak by niektorí ľudia “liečili” zvýšený tlak kakaom, nemiesto riešeniami farmaceutického priemyslu, mohlo by riziko týchto problémov poklesnúť.

Svoje by Vám o kakau povedali aj Panamskí domorodci. Práve oni sa stali cieľom výskumu pravidelnej konzumácie kakaa. Kmeň, ktorý žije v dokonalej harmónií s prírodou a samozrejme aj jeho štruktúra stravovania sa nesie v tomto duchu. Aj v tomto prípade, žiadne špekulácie, ale skutočné fakty preukázali, že medzi domorodcami neexistujú choroby ako mozgová porážka, choroby srdca, rakovina a cukrovka. 

Kaka Boba

Kakaový prášok

Jemný prášok predstavuje prvú možnosť spracovania kakaových bôbov. Možností ako pripraviť sypké kakao je niekoľko. Najbežnejšou  formou je praženie pri zhruba 150´C a následné spracovanie, alebo zabalenie a dlhá výprava do rôznych krajín na svete. S takýmto tepelne spracovaným kakaovým práškom sa stretávame najmä v čokoládach a výrobkoch s čokoládovou resp. kakaovou príchuťou - vrátane tých kozmetických. Kakaový prášok, ktoré je z kvalitných kakaových bôbov nazývajú Indiáni pokrmom bohov. A vedia prečo. Jemný, za studena lisovaný prášok, kedy je oddelený olej z bielkovinovo - vlákninovej časti predstavuje po šetrnom spracovaní jemný, všestranne využiteľný prášok, ktorý je k dispozícií spolu so všetkými chúlostivými látkami do receptov z ktorých chcete vytvoriť čokoládový zážitok. Preto ak chcete z kakaa vyťažiť čo najviac, siahnite v obchode po kakau z nepražených bôbov. Je spracúvané pri veľmi nízkych teplotách a tak si uchová všetko zdravé, čo sa inak prepražením zničí.

Kakaové maslo

O telo sa treba poriadne starať ako o celok. Dopriať mu kvalitnú stravu aj kvalitnú starostlivosť. Práve kakaové maslo sa rok od roku, ako si ľudia uvedomujú potrebu skutočnej kvality, stáva populárnejšou zložkou prírodnej kozmetiky.

Kakaové maslo sa získava lisovaním bôbov kakaovníka. Približne polovicu bôbov tvorí tuk, ktorý nemá okrem názvu s klasickým maslom spoločné vôbec nič.

Využitie nachádza maslo v strave a už spomínanej kozmetike. Jeho kvalita sa odvíja od kvality bôbov. Vo všeobecnosti však platí, že je to právom drahá záležitosť. Preto nenájdete v najbežnejších čokoládach pravé kakaové maslo, ktoré dodáva čokoláde šmrnc a ten skvelý moment, kedy sa lahodne rozpustí na jazyku. Výrobcovia ho jednoducho nahradia akýmsi zhlukom rastlinných olejov (v lepšom prípade), v tom horšom palmovým olejom a nekvalitnými tukmi.

Kakaové maslo sa pritom môže používať v kuchyni na všetky bežné činnosti - pečenie, smaženie, varenie či grilovanie. Nech si už vyberiete akýkoľvek spôsob spracovania, verte, že práve kakaové maslo pomôže zdôrazniť a nechá vyniknúť každú chuť v jedle.

Do dennej starostlivosti o krásu by ste mali kakaové maslo určite zaradiť ak túžite po hydratovanej pokožke, chránenej pred starnutím. Vďaka vitamínu E pomôže pri odstraňovaní jazvičiek, strií či popálenín. Túto vlastnosť tak určite ocenia tehotné ženy či ľudia ktorých trápi akné. S kakaovým maslom doprajete namáhaným a popraskaným chodidlám, či unavenému telu dokonalú masáž či kúpeľ. 

Kaki

Kakaová hmota & Kakaové bôby

Kakao si môžete zakúpiť aj vo forme hmoty, alebo bôbov. Obe tváre majú svoje jedinečné výhody a použitie. Kakaová hmota môže byť použitá ako dokonalý základ pre výrobu domácej čokolády, granoly či koláčikov a zažehnať tak chuť na sladké skutočne kvalitnými a nutrične bohatými pochúťkami. Kakaové bôby zas predstavujú záchranu pre všetkých chrumkáčov. Ako súčasť iných jedál, alebo ako chrumkanie ku telke na zahnanie chute na sladké si ich zaiste obľúbia všetci - mladší i starší členovia rodinky.

Ak si už brúsite zúbky na všetky spomínané výhody, musíte sa pripraviť na poriadne horkú chuť. Kompletný balíček výhod obsahuje kakao bez štipky cukru, ktorého nám potravinársky priemysel nadeľuje hojne. Dobrou správou je, že kakao je vo svojej podstate kalorickou záležitosťou a preto sa v tomto prípade dá spojiť príjemné s užitočným. Kombinujte kakao s výrazným ovocím, ako je banán, kiwi, papája, mango, alebo iným - podľa vašej chuti. Dosiahnete tak vynikajúcu harmóniu chutí a zdravotných benefitov. Či už zvolíte formu smoothies, alebo ovocných šalátov, garantujeme, že tak skoro nepríde chvíľa, kedy sa budete cítiť prejedení. 

Podobné tvrdenie platia aj o starostlivosti o telo. Neoplatí sa šetriť. Za kvalitnými výrobkami je kvalitná práca, pracovníci - nie otroci a kvalitné suroviny. Myslime na to, že to robíme pre seba a našu planétu a vyberajme podľa toho.

Kakaový Prášok Arriba Bio 250G Health Link
Kakaový prášok RAW
Kakaové Bôby Neprež 250G Bio Health Link
Kakaové bôby RAW
Maslo Kakaové Raw 250G Bio Health Link
Kakaové maslo
Hmota Kakaová Raw 250G Bio Health Link
Kakaová hmota
Maslo Kakaové Pecicky 100G Bio Bionebio
Kakaové maslo