Tlačiť
piatok 26.02.16

Čo sa deje, keď mlieko nepomáha, ale škodí?

Múdri ľudia a lekári prišli na to, že problém so spracovávaním mliečnych výrobkov je spôsobený neprítomnosťou, alebo slabou aktivitou tráviaceho enzýmu laktáza, ktorý je zodpovedný za spracovanie laktózy - látky obsiahnutej v mliečnych výrobkoch. 

Príznaky sa môžu objaviť u novorodeniatok, detí i dospelých. Ide najmä o bolesti bruška a hnačku, ktoré sa dajú odstrániť primárne vylúčením mliečnych výrobkov a potravín s obsahom laktózy z jedálnička. 

Čo je vlastne tá laktóza, ktorú telo nedokáže spracovať? Ide o mliečny cukor, ktorý sa nachádza v každom živočíšnom mlieku, vrátane toho ľudského. Je veľmi dôležitým zdrojom sacharidov pre bábätko u ktorého majú veľký význam pri tvorbe tukov prospešných pre mozog. 

Aby prinášala laktóza takýto úžitok v tele potrebuje parťáka - enzým laktázu. Bez neho je organizmus bezmocný a laktózu vo svoj prospech využiť nedokáže. Enzým je najaktívnejší práve v období pôrodu a s postupným znižovaním príjmu mlieka klesá. Stále by však mal byť na úrovni, ktorá zabezpečí bezproblémové trávenie mlieka. 

Zaujímavosťou je, kde sa intolerancia vyskytuje a ako sa líši výskyt v jednotlivých častiach sveta. Kým v Severnej Európe trápi 15 % - 25 % obyvateľstva, v južných krajinách je to 40 % - 70 % a v Arike a Ázií viac ako 95 % populácie. Pri takýchto číslach sa už pohár mlieka nejaví ako taká samozrejmosť…

Čo stojí za nedostatkom enzýmu laktázy?

  • Nedostatok enzýmu je vrodený pričom v takomto prípade môžu nastať dve situácie. Enzým chýba úplne, alebo je jeho funkcia napriek dostatočnému množstvu narušená. Pri oboch prípadoch sú následky rovnaké - po konzumácií mlieka sa dostavia príznaky a bábätko nemôže laktózu prijímať celoživotne. 
  • Pri predčasne narodených bábätkách sa môže objavovať nedostatok enzýmu. Môže za to nezrelosť tráviaceho traktu. Aj keď sa s týmto problémom telo zvykne okolo tretieho mesiaca života vysporiadať a enzým začne tvoriť zväčša to nestačí na plynnulé trávenie laktózy. Každý človek sa však s týmto stavom vysporiadáva individuálne a môže prijať rôzny obsah laktózy - niekto viac a niekto menej. 
  •  Ak sa intolerancia prejaví po treťom roku života ide o typ, ktorý je podmienený dedične. Enzým nechýba, znížena je len jeho funkcia a podobne ako v predchádzajúcom prípade je veľmi individuálne koľko laktózy dokáže telo spracovať. 
  • Posledným dôvodom netolerancie laktózy je jej získanie. Môže sa dostaviť ako následok črevného ochorenia prípadne zápalu. Zväčša ide o prechodnú záležitosť. Treba pamätať, že laktáza je enzým veľmi citlivo reagujúci napríklad na rotavírusové ochorenia, infekcie, ochorenia liečené širokospektrálnymi antibiotikami či chronické ochorenia čreva. Problémy s trávením laktózy sú viazané an tieto stavy a miznú po niekoľkých dňoch, týždňoch a veľmi zriedka trvajú niekoľko mesiacov. 


Pokiaľ máte podozrenie u seba, svojho dieťatka prípadne známeho neváhajte navštíviť lekára. Včasná diagnostika a vylúčenie potravín, ktoré telo nedokáže spracovať je rovnako ako u každého ochorenia, alebo intolerancie zárukou odstránenia problémov či zmiernenia bolestí. Lekár vie taktiež určiť čo v jedálničku ponechať, čo obmedziť a čo vylúčiť. Aj tu podobne ako pri Celiakii spočíva liečba v eliminácií toho, čo telo dráždi a ono to nedokáže spracovať. 

Mnoho ľudí si zamieňa laktózovú intoleranciu a alergiu na mlieko.Obe veľmi jednoducho rozoznáte vďaka nasledujúcej tabuľke.

Intolerancia laktózy Alergia na mlieko
Príčina nedostatok enzýmu – porucha trávenia nežiaduca reakcia imunitného systému na alergén
Príznaky iba gastrointestinálne  gastrointestinálne, kožné, respiračné, anafylaxia
Výskyt najčastejšia u dospelých (u dojčiat sekundárna príčina), každý šiesty človek má intoleranciu laktózy vekom výskyt narastá najčastejšia u dojčiat vekom výskyt klesá 
Diagnostika laktózo-tolerančný test klinické príznaky, špecifické protilátky, imunologické vyšetrenie
Liečba eliminácia laktózy (konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov podľa tolerancie) eliminácia akejkoľvek mliečnej bielkoviny vo všetkých potravinách 


A jedno zamyslenie na záver. Kým sa napríklad také kravičky chovali v maštaľke pri dome a na lúke za domom nebolo zrejme človeka, ktorý vedel čo je laktóza, alebo laktáza nieto ešte intolerancia laktózy. Dnes musí kravička v prvom rade vyrásť raketovým tempom aby mohla dávať mlieko. Bublidžús objavený nebol, preto kravička dostane rastové hormóny a podporné látky, lebo päť litrov mlieka denne je málo. Nuž dá sa takáto kvalita porovnať s kvalitou mlieka od babičky, akú si dnešný násťročný len ťažko pamätajú… 


Kravky

                     Čo ak za intoleranciu nemôže mlieko, ale človek? Aký je váš názor? Alebo skúsenosť?

Tvaroh Mäkký 200G Minus L
Tvaroh bezlaktózový
Jogurt Bezlaktózový Malina Berchtesgadener Land
Jogurt bezlaktózový
Syr Platkovy Gouda Bez Laktozy 150G Minus L
Syr plátkový bezlaktózový
Mlieko Plnotučne 1L Minus L
Mlieko bezlaktózové